План на урока по композиция

урока

Конспект на урока по композиция

Преподавател MBOU DOD Детска школа по изкуства

Вид на урока:Творческа работа по абстрактно-асоциативна композиция в 3. клас.

Тема на урока:Закони на абстрактно-асоциативната композиция

Целта на урока:Да се ​​научи да насища работата с емоционален смисъл, да научи асоциативно мислене, да развие абстрактно виждане на ученика.

Цели на урока:1) -Прехвърляне на настроението в композицията.

2)-Динамика и статика.

3) - Линеен и цветен ритъм.

5)-Симетрия и асиметрия. Прехвърляне на баланс.

Оборудване:1) - Нагледно помагало под формата на репродукции на известни художници и ученически работи.

2) - хартия А-3, молив, гума, четки, гваш, акварел, палитра, ножици, лепило, линийка.

План на урока:1) – Орг. Част - 2-3 мин.

3) - Обяснение на сложността на тази задача - 10 мин.

4) -Практическа работа на ученика – 1 час 10 минути.

5) - Обсъждане на свършената работа в урока - 10 мин

Напредък на урока:1) - Установете дисциплина в класа, маркирайте отсъстващите, докладвайте целите и задачите на урока.

2) - Представяне на учебен материал с помощта на визуални средства.

3) - Обяснение на задачата, как цветовете влияят на настроението на зрителя, какви емоционални значения има тази или онази композиция, как да подчертаете центъра на композицията, как да създадете балансирана и холистична композиция.

4) - Практическа работа на учениците, Обяснение на методическата последователност на задачата. Търсения и скици, скици.

5) -Преглед на завършената работа, съвместно обсъждане и оценяване.

Ако изтеглянето не започне, щракнете отново върху „Изтегляне на материал“.

План на урока по композиция

Преподавател MBOU DOD Детска школа по изкуства

Вид на урока: Творческа работа върху абстрактно-асоциативна композиция в 3 клас.

Тема на урока: Закони на абстрактно-асоциативната композиция

Целта на урока: Да се ​​научи да насища работата с емоционален смисъл, да научи асоциативно мислене, да развие абстрактно виждане на ученика.

Цели на урока: 1) - Предаване на настроението в композицията.

2)-Динамика и статика.

3) - Линеен и цветен ритъм.

5)-Симетрия и асиметрия. Прехвърляне на баланс.

Оборудване: 1) - Нагледно помагало под формата на репродукции на известни художници и произведения на ученици.

2) - хартия А-3, молив, гума, четки, гваш, акварел, палитра, ножици, лепило, линийка.

План на урока: 1) - Орг. Част - 2-3 мин.

3) - Обяснение на сложността на тази задача - 10 мин.

4) -Практическа работа на ученика – 1 час 10 минути.

5) - Обсъждане на свършената работа в урока - 10 мин

Ход на урока: 1) - Установете дисциплина в класа, маркирайте отсъстващите, докладвайте целите и задачите на урока.

2) - Представяне на учебен материал с помощта на визуални средства.

3) - Обяснение на задачата, как цветовете влияят на настроението на зрителя, какви емоционални значения има тази или онази композиция, как да подчертаете центъра на композицията, как да създадете балансирана и холистична композиция.

4) - Практическа работа на учениците, Обяснение на методическата последователност на задачата. Търсения и скици, скици.

5) -Преглед на завършената работа, съвместно обсъждане и оценяване.