Резюме на GCD в средната група "Весел малък човек от кръговете"
Олга БелоусоваКонспект на GCD в средната група "Весел малък човек от кръговете"
Тема: апликация“Весел човек от кръгове ”.
Цел: Продължете да развивате въображението и креативността на децата.
Задачи: да се развие способността за самостоятелно измисляне на фигуричовечета от кръгове и полукръгове; предава прости движения на ръцете или краката на фигурите; направете фигури на хора, като започнете от главата.
Материал: образец с изображениечовек от кръгове и полукръгове; няколко квадрата с размери 7,5х7,5 см, 6х6 см и 4х4 см; листове дебела хартия с размер на пейзажен лист; ножици, лепило, четки, дъски, салфетки.
Ход на урока: учителят се обръща къмдеца:
- Как мислите, деца, възможно ли е да изобразите не животни, а някой друг от кръгове и полукръгове?
- Затова реших да направямалко човече от кръгове и полукръгове. Вижте какво смешномалко човече измислих. От какви геометрични фигури е съставенчовекът ? Всички части на тялото начовечеца са съставени от кръгове и полукръгове с различни цветове. Какъв цвят са кръговете и полукръговете?
- Тозималък мъж иска да му намерите приятели.
Учителят кани децата да се захванат за работа.
Учителят казва, че те сами ще изрежат кръгове и полукръгове от квадрати.
По време на урока учителят следи децата първо да измислят фигуратана човек и след това да я залепят, започвайки от главата. Предлага главата да бъде залепена, като леко се отдръпва от горния ръб на листа хартия, така че да можете да изобразите коса, шапка и т.н. на главата.
Насърчава изобразяването на различни детайли върхумъжки костюми: яка, джобове, копчета, лъкове. Товаще помогне да се даде на героите изразителност и разнообразие.
В края на урока можете да поставите образец на щанда и дакажете:„Човек дойде да се срещне с новите си приятели“. Поканете четири или пет деца да поставят своите снимки отделно от примерите и след това вижте как героите се различават един от друг. След това ги поставете до пробата.
В заключение да кажа, че е много интересно да разгледаме тезимъже, защото те са различни, че всяко дете по свой начин е измислило и изобразило смешенчовек.

Резюме на играта GCD за средна група „Забавно броене“ ТЕМА: Задачи „Забавно броене“: 1. Проверете способността на децата да броят до 10, маркирайте числата с подходящите числа. 2. Подобрете умението.
Резюме на дидактическата игра по математика по темата „Броене до 5“ в средната група „Забавно броене“ Дидактическа игра „Забавно броене“ Цел: Продължете да преподавате редно броене до 5, отговаряйте правилно на въпросите: „колко?“, „Кое по.

Резюме на урок по правилата за движение в средната група на тема „Весел светофар, който посещава деца“ Резюме на урок по правилата за движение в средната група на тема „Светофар, който посещава деца“ Цел: да привлече вниманието на родителите към проблема на детето.
GCD в средната група според правилата за движение "Весел светофар" Ход на урока: Урокът започва с подреждането на масите около пътния модел. На оформлението на пътя са поставени различни предмети: количка с кукла,.
Сценарият на образователните дейности за физическото развитие на децата от средната група "Човекът от пръстените"Цели: Развлекателни: Подобряване на здравето на децата. Предизвиква емоционална реакция, весело настроение; желание за игра и упражнения.